پاسخ به سوالات متداول

جستجو سوالات

* سیستم یادگیری زبان های-الینا (HI-ELINA) برای چه سنینی مناسب است؟

همه افراد بالاتر از 14 سال تمام می توانند از این روش استفاده کنند.

* سیستم یادگیری زبان های الینا برای کدام سطح زبان مناسب می باشد؟

از سطح مبتدی زبان که شامل آشنایی نسبی با حروف زبان انگلیسی  تا سطح پیشرفته را با این سیستم یادگیری تعاملی می توانید یاد بگیرید. بعد از گذراندن دوره زبان عمومی که تقریبا 70 درصد مباحث استاندارد آموزشی را پوشش می دهد، در صورت نیاز می توانید در دوره های راهبردی آمادگی آزمون آیلتس و تافل و یا فن ترجمه، مقاله نویسی و شرکت کنید. این سیستم به صورت غیرحضوری یا حضوری ارائه گردد

*  سیستم یادگیری زبان های الینا برای چه کسانی مفیدتر است؟

به طور کلی سیستم یادگیری های الینا که روشی منحصربه فرد و تلفیقی است کلیه مهارت های زبانی مخاطب را ارتقا می بخشد و برای هر فرد علاقه مند به زبان مفید است اما گروه های زیر می توانند بهره بیشتری از این روش ببرند:

الف) کسانی که به دنبال مکالمه صحیح و روان هستند.

ب) کسانی که می خواهند برای آزمون های بین المللی (IELTS، TOEFL، PTI، GRE) یا آزمونهای داخلی (MSRT، EPT، MHLE و TOLIMO) آماده شوند.

ج) کسانی که به دنبال یادگیری فن ترجمه هستند.

* چقدر زمان می برد تا در مکالمه راه بیفتیم؟

زمان پیشرفت شما مطابق تلاش و زمانی که می گذارند متفاوت می باشد تا به سطح پیشرفته زبان برسد و دایره واژگان و گرامر عالی داشته باشد.

 

* مزایای سیستم یادگیری زبان های الینا چیست؟

بکارگیری بروزترین سیستم یرنامه نویسی جهت کاهش حجم صفحه اینترنت و همچنین بکارگیری از کلیه استراتژی های آموزشی مبتنی بر تکنولوژی و همچنین بکارگیری هوش مصنوعی، بات، AMP، PWA و استفاده از کلیه تکنیک های Big Data باعث شده است که این سیستم از کلیه سیستم موجود در دنیا متمایز باشد.

* روند و مراحل ثبت نام در سیستم یادگیری زبانِ های الینا چگونه می باشد؟

به راحتی شما میتوانید در سایتhielina.com  قسمت تعیین سطح آنلاین شرکت کرده و مطابق نیاز و سطح زبانیتان پکیج مربوطه را پس از پرداخت هزینه به صورت دانلودی و بدون هرگونه پرداخت اضافی دریافت نمایید.

*  کل دوره سیستم یادگیری زبانِ های الینا چند مدت است؟

کل سیلابس برای 9 تا 20 ماه برنامه ریزی شده است که به همراه محتوای نیازسنجی شده، تمرینات متعدد آنلاین و متنوعی نیز در پک گنجانده شده است.

* دروس و تمرینات سیستم یادگیری زبانِ های الینا بر مبنای کتاب های خاصی است؟

سیستم یادگیری زبان های الینا روش تلفیقی و ترکیبی است به این معنی که از دروس و بهترین تمرینات و تکنیک های کتاب هایی چون 4000 واژه ضروری در زبان انگلیسی، oxford word skill و کتابهای تالیفی تحقق پذیرفته است. علاوه بر این، بخشی دیگر از محتوا که منحصرا متعلق به سیستم های الینا می باشد، توسط تیم آموزش ما تولید شده است که تجربه بالای 18 سال ما نشان می دهد این بخش از محتوا در سرعت بخشیدن و بالابردن کیفیت یادگیری بسیار موثر است.

* آزمون تعیین سطح چگونه می باشد و چه چیزی را نشان می دهد؟

آزمون تعیین سطح آنلاین در سایت hielina.com قابل دسترس. انجام آن رایگان است اما قبل از انجام آن می بایست در سایت ثبت نام کنید. این آزمون استاندارد شامل 50 سوال است که از ساده ترین تا پیچیده ترین گرامر و واژگان  شنیداری را می سنجد. زمان آزمون 40 دقیقه است و در پایان نمره ای از 100 به شما می دهد. جدولی که در کنار نمره تان می آید به شما نشان می دهد در کدام سطح سیستم یادگیری های الینا هستید و در مقایسه با آزمون های بین المللی آیلتس و تافل نمره تان چه معنی دارد  که مطابق استاندارد CEFR گزارش داده می شود.

البته به یاد داشته باشید این آزمون سطح زبانی شما را تا حدود زیادی با توجه به اینکه کلیه مهارتها را در برمی گیرد، ارزیابی می کند.

* آیا در پایان دوره مدرک هم می دهید؟

پس از پایان دوره، گواهی رسمی و معتبر همانند کلاسهای حضوری زبان، تقدیم عزیزان خواهد شد.

* آیا سیستم یادگیری زبان های الینا مکالمه محور است؟

گروه آموزشی زبان های الینا معتقد است برای مکالمه صحیح و روان نیاز است زبان آموز به گرامر تسلط پیدا کند. بنابراین در سیستم های الینا، که کاملا مکالمه محور است، همزمان روی گرامر و کاربردی کردن آن در مکالمه تاکید داریم.

 * مگر نمی شود مکالمه را بدون گرامر یاد گرفت؟

قطعاّ نمی شود. گرامر عنصر ضروری مکالمه است. به جراّت می گوییم بدون دانستن گرامر حتی ساده ترین مفاهیم را نیز در مکالمه نمی توان منتقل کرد.

* آیا نمی شود مثل نوزادان و کودکان که گرامر نمی دانند اما مکالمه می کنند زبان یاد گرفت؟

بدون شک تفاوت های زیادی میان فراگیری زبان مادری یا حتی زبان دوم در سن پایین و یادگیری زبان دوم در سنین بالاتر (نوجوانی به بعد) وجود دارد. یادمان باشد که حتی نوزادان نیز گرامر یاد می گیرند؛ البته غیرمستقیم و ناخودآگاه.

* چه تفاوت هایی میان گروه اول (نوزادان و کودکان) و گروه دوم (نوجوانان و بزرگسالان) وجود دارد که اینقدر یادگیری زبان را برای این دو گروه متفاوت می کند؟

سن، زمان، نیاز به برقراری ارتباط و محیط پیرامونی مهم ترین تفاوت هاست.

در سنین نوزادی و کودکی، اولاّ انعطاف مغز بیشتر و نحوه دریافت و پردازش اطلاعات بسیار سریع تر است. بنابراین، در این سنین قدرت فراگیری بیشتر است و نوزادان و کودکان به صورت ناخودآگاه گرامر و واژگان را فرا می گیرند. اما بزرگسالان این قدرت را در سطح بسیار پایین تری دارند. در عوض بزرگسالان از قدرت تحلیل چشمگیری برخوردارند و می توانند گرامری که قرار است یک نوزاد یا کودک با صرف زمان طولانی و ناخودآگاه فرابگیرد را در مدت زمانی بسیار کوتاه تر و به صورت مستقیم و خودآگاه یاد بگیرد. در واقع این همان مزیت سیستم های الینا است که به طور بهینه با آموزش مستقیم تعداد کمی نکته گرامری و واژگان محدود در هر درس به مخاطبان خود این امکان را می دهد که بلافاصله با استفاده از آن نکات گرامری و واژگان به مکالمه صحیح و روان دست یابند.

تفاوت بزرگ دیگر میان این دو گروه زمان است. در حالیکه نوزادان از زمانیکه در رحم مادر هستند در معرض زبان قرار می گیرند و تا سن 2، 3 سالگی به صورت شبانه روزی فرصت فراگیری دارند، بزرگسالان عمدتاّ و نوعاّ زمان بسیار محدودی (نهایتاّ 10 ساعت در هفته) برای یادگیری دارند.

لاز به توضیح است که نوزادان حداقل 10 برابر بزرگسالان برای دست یافتن به این موفقیت (فراگیری زبان) زمان دراختیار دارند. مجدداّ تاکید می کنیم در طراحی سیستم یادگیری زبان های الینا بهینه بودن آموزش با تکالیف منسجم و لذت بخش و یادگیری دغدغه اصلی ماست.

تفاوت فاحش دیگر نیاز به برقراری ارتباط است که برای نوزادان چون هیچ زبان دیگری نمی دانند به ناچار زبان مادریشان را باید فراگیرند. اما بزرگسالان چطور؟ آن ها چون حداقل یک زبان می دانند می توانند تمامی نیازهایشان را از طریق این زبان (ها) برطرف کنند و بنابراین نیاز مبرم به یادگیری زبانی دیگر را احتمالاّ خیلی شدید درک و احساس نمی کنند.

همچنین محیط پیرامونی نیز تفاوتی مهم میان این دو گروه ایجاد می کند. اگرچه محیط اطراف نوزادان بسیار غنی و پراست از فرصت های فراگیری زبان (چراکه شبانه روز و از طریق پدر، مادر و سایر اطرافیان و نیز رادیو، تلویزیون و در معرض آن زبان قرار می گیرد) اما محیط بزرگسالان، بخصوص در کشور ما که در آن تعداد انگلیسی زبانان محدود است، عملاّ هیچ کمکی به زبان آموز نمی کند و در خوش بینانه ترین حالت زبان آموز ممکن است در کلاس زبان (اگر مدرسش خوب زبان بداند و صحبت کند) در معرض قرار گیرد که البته باز بسیار محدود است که سیستم های الینا تنها بودن زبان آموز را در شرایطی که میخواهد مکالمه کند را با استفاده از Speaking Parttner را به صورت کامل اجرا می نماد.

بنابراین یادمان باشد اگر سنمان بالای 15 سال است و در اطرافمان در معرض زبان انگلیسی قرار نمی گیریم، قطعاّ بدون یادگرفتن گرامر و واژگان کافی هیچ موقع نخواهیم توانست مکالمه صحیح و روان یاد بگیریم.

 

* چقدر زمان لازم است تا به زبان انگلیسی مسلط شوم؟

بايد بدانيد كه فراگيري زبان هيچ‌وقت پايان نمي‌يابد و تا پايان عمر، فرآيند يادگيري زبان ادامه دارد، با وجود اين اگر منظور از تسلط يك ميزان نسبي از دانش، مثلا به اندازه‌ي خوب صحبت كردن، يا اخد نمره‌ي قابل قبولي در آزمون‌هاي بين المللي است، بايد بدانيد كه موفقيت در اين زمينه، رابطه مستقیم با میزان کوشش و تلاش شما دارد. هرچه از تكنيك‌هاي گفته شده، بهتر پيروي كنيد، قطعا در بازه‌ي زماني كوتاه‌تري به هدف خود خواهيد رسيد. با اين وجود، پيروي از تكنيك‌ها در كنار ميزان ساعاتي كه روزانه به فراگيري زبان اختصاص مي‌دهيد، تاثير مستقيم خواهد داشت با زمان رسيدن به هدفتان.

به هر حال، تجربه استفاده زبان آموزان، در طول اين مدت نشان داده است كه در يك پروسه ي 4 تا 6 ماهه از حد دانش در حد آشنايي اوليه به حدي خواهيد رسيد كه به راحتي ميتوانيد صحبت كنيد همچنين به راحتي خواهيد توانست بنويسيد و بخوانيد

 

* روزانه چقدر بايد تمرين داشته باشيم؟

پيشنهاد مي‌شود، با توجه با تكنيك‌هاي انحصاری بکارگرفته شده در سیستم های الینا، خودتان به اين مقدار برسيد كه چند ساعت در روز، مي‌توانيد تمرين و مرور داشته باشيد. با وجود اين، كاملا بستگي به خودتان خواهد داشت، كه مطالعه‌ي تكنيك‌ها را فقط در حد يك مطالعه‌ي آزاد رها كنيد و يا اينكه با استفاده كاربردي از آنها، تحولي در خود و دانش خود و زندگي خود ايجاد كنيد.

 

* آیا به جزوات و کتاب های دیگر هم نیاز است؟ و آیا همراه با سیستم یادگیری های الینا کتاب یا جزوه‌ای هم ارائه میگردد و در این بسته‌ی آموزشی کتابی و جزوه ای گنجانده شده است؟

صادقانه باید گفت که سیستم آموزش زبان های الینا که در اختیار شما قرار خواهد گرفت مطابق نیازسنجی های خیلی دقیق زبان آموزان تعبیه گردیده و نیازی به منبع دیگر نمی باشد.

 

* مطالبی که گفته شده شبیه به تبلیغات است تا حقیقت !! مطالبی که بیان شده است چقدر حقیقت دارد؟

صادقانه باید گفت که مطالب بیان شده از باب اطلاع رسانی است و تبلیغ نیست. در حقیقت با تکنیکهایی که در سیستم یادگیری های الینا برای شما به صورت فارسي و صوتي و ویدئوی آموزشي بیان میشود و البته با پیروی از این تکنیک ها و زحمات و تلاش های خودتان در کوتاه ترین زمان ممکن به همراه تکنیکهای مدیریت زمان و تکنیکهای تمرین و تکرار های موثر و مفید و دیگر تکنیکها همانطوری که دیگر زبان آموزانی که از این روش ها و تکنیک ها و مجموعه ی آموزشی در سطح کشور استفاده نموده اند و نتیجه ی دلخواه را گرفته اند شما نیز موفق خواهید شد. پس نیازی به تبلیغ نیست. این یک فرصت است که با هزینه ای بسیار اندک میتوانید از این تکنیک ها استفاده نمایید و پیشرفت و جهش چشمگیری در راه فراگیری خود داشته باشید.

 

* چرا با اینکه من تا به حال کلاسهای زبان زیادی رفته ام اما نتیجه ی دلخواه و موثری نگرفته ام؟

 در مدرسه، در دانشگاه و در کلاسهای زبان سعی داشته اید با روشهای قدیمی و گرامر محور و کتاب محور، زبان یاد بگیرید. سعی معلمین و اساتید زبان شما نیز همین بوده است. اما روشهای قدیمی مخصوصا روشهای آموزشی ای که در کشور ما مرسوم است به غیر از اینکه انگیزه و علاقه ی شما را از بین ببرند، کار دیگر نمی کنند، البته روشهای قدیمی و گرامر محور موثر، و نتیجه بخش هستند، اما نه در مورد اکثر زبان‌آموزان، این روشهای قدیمی، تنها در خصوص تعداد کمی از زبان آموزان نتیجه بخش هستند. نه در مورد همه‌ی زبان‌آموزان.

روشی که در مجموعه‌ی انگلیسی سیستم های-الینا ارائه می‌گردد روشی است که بر پایه‌ی تحقیقات و اساتید بین الملی آموزش و یادگیری زبان، بر روی زبان‌آموزان کشورهای مختلف آزمایش شده است و نتیجه‌ی عالی این روشها به اثبات رسیده است.

روشها و تکنیک هایی که در سیستم های الینا بر روی تعداد بسیار زیادی از زبان‌آموزان فارسي زبان در سرتاسر دنيا، نیز آزمایش شده است و نتیجه‌ی عالی این تکنیک‌ها و روشها به اثبات رسیده است.

به جای اینکه وقت خود را صرف آزمودن و نتیجه نگرفتن از روشها و تکنیک‌های مختلف و گوناگون رایج در کلاسهای مختلف زبان بکنید و یا اینکه بعد از مدت طولانی و گذراندن کلاسهای مختلف شاید، به روش نسبتا دلخواهی برسید، با استفاده از سیستم های الینا فراگیری مفید و موثر زبان را بدست خواهید آورد. و خواهيد دانست كه يادگيري چيزي غير از لذت بردن نيست.

 

* جدیدا به یک تبلیغ بر خورده ام و در مورد آن در حال تحقیق هستم، محتوای تبلیغ این است که در 10 جلسه به صورت تضمینی انگلیسی را آموزش خواهد داد. نظر شما چیست؟

شايد، فراگيري زبان در مدت زمان بسيار كوتاه مثلا يك يا دو ماه یا 10 یا 20 جلسه، كمي وسوسه كننده به نظر برسد اما، بايد كيفيت يادگيري را نيز لحاظ كنيد. شک نکنید، مطالبی که با این سرعت وارد مغز شما شوند، به همان سرعت هم به فراموشی سپرده خواهند شد.

هرگز دچار اين اشتباه نشويد كه در يك بازه‌ي زماني كم مي‌توانيد به صورت عميق يك سري مطالب را فرابگيريد و آن مطالب را در بلند مدت در ذهن خود حفظ کنید و از آن مطالب بتوانید استفاده کنید، با انجام اين اشتباه فاحش، هم زمان و هم انرژي خود را تلف كرده ايد.

قبول ندارید؟ این گوی و این میدان میتوانید یکی از این کلاسهای کذایی را آزمایش کنید یا از دیگرانی که تجربه کرده اند و خود من هم یکی از آنها هستم، بپرسید.

 

* من تا به حال کلاسهای زبان زیادی رفته ام و هزینه های زیادی را متحمل شده ام، اما به نتیجه دلخواهم نرسیده ام، این سیستم آموزشی شما چطور با این هزینه کم میتواند برای من مفید باشد؟

دوست عزیزم، درست است که شما تا به حال وقت صرف کرده اید و انرژی صرف کرده اید و کلی هزینه نموده اید، اما این موضوع را هم توجه داشته باشید که شما در مسیر اشتباه بوده اید.

اشتباه شما عدم آگاهی از تکنیک های موثر و مفید فراگیری زبان بوده است، اشتباهی که به جرات می‌توان گفت 90 درصد زبان‌آموزان مرتکب این اشتباه می شوند. متاسفانه سیستم آموزشی مدارس و دانشگاه های ما در ایران با کیفیت نیستیکی از اشتباهات فاحش و رایج و مرسوم در سیستم آموزشی مدارس و دانشگاهها و کلاسهای زبان، تمام کردن یک کتاب درسیِ خاص و با به اتمام رساندن حجم معینی از مطالب در یک بازه‌ی زمانی کوتاه، بدون توجه و بدون در نظر گرفتن کیفیت آموزشی و تاثیر مفید آموخته ها در دانش آموزان و به خصوص زبان آموزان است.

در مدارس و در دانشگاه‌ها و حتی کلاسهای زبان بعضی از موسسات آموزش زبان، سیستم نمره محور و آزمون محور و گرامر محور و کتاب محور، باعث گردیده است که دانش آموزان و دانشجویان بعد از گذراندن سالها کلاسهای زبان، نتوانند به انگلیسی مسلط شوند و نتیجه دلخواه را هرگز ملاقات نکنند.

 

* سیستم یادگیری های الینا آموزشی چه مهارتهایی از انگلیسی را آموزش می دهد؟

پاسخ:

تکنیکها و مهارت های چهاگانه ی خواندن Reading و نوشتن Writing و گوش کردن Listening و صحبت کردن Speaking و همچنین دستورزبان Grammer در بسته های متنوع سیستم های-الینا پوشش داده است.

 

دوستان عزیزم، متاسفانه روش آموزشی در مدارس و در دانشگاهها و بعضی از موسسات آموزش زبان، روشی به روز و مفید نیست. اگر شما روش درست فراگیری و تکنیکهای علمی و تحقیق شده و آرمایش شده را بدانید. نیازی به گلاس نخواهید داشت. منابع آموزشی انگلیسی برای شما خسته کننده نخواهد بود و به یاری خداوند و با تکیه بر تلاش و کوشش خودتان در کوتاه ترین زمان ممکن با پیروی از تکنیک های انگلیسی سیستم های-الینا مسلط خواهید شد.

 

 

* آیا زبان آموز از طریق این سیستم می تواند زبان یاد بگیرد؟

پاسخ:

بله بدون شک. تعداد بسیار زیاد زبان آموزان موفق با اين تكنيك ها و روشها در داخل و خارج از کشور این ادعا را اثبات می كند.

البته همه اینها بستگی به تلاش خود فرد دارد. زبان آموزان بسیاری از این سیستم استفاده کرده اند و با تلاش خود و مشاوره و پیروی از تکنیک هایی بیان شده است، به هدف مورد نظر خود رسیده اند و البته کسانی هم که سیستم آموزشی خود را بر اساس سیستم نوشتاری مدرسه و کلاس قرار داده اند و نخواسته اند خود را با سیستم جدید تطبیق دهند به نتیجه لازم نرسیده اند.
 

* من می خواهم تا چند ماه دیگه خودم رو برا امتحان های IELTS آماده کنم. آيا این بسته ی آموزشی برای این امتحان مناسب هست یا نه؟

توجه داشته باشيد كه هر آزمون زبان انگليسي، شامل 4 مهارت خواندن و نوشتن و گوش كردن و صحبت كردن است و دستور زبان به عنوان پايه ي همه اين مهات ها مورد نياز است، و همه ي چهار مهارت خواندن و نوشتن و گوش كردن و صحبت كردن همراه با گرامر در بسته ي آموزشي، آموزش داده ميشود و از اين بسته آموزشي به عنوان منبع آموزشي براي آزمون هاي بين المللي نيز ميتوانيد استفاده نماييد.

* آیا با هر سطحی از زبان میتوان از بسته ی آموزشی انگليسي سیستم های-الینا استفاده کرد؟

بلي. با توجه به اينكه آموزش از حروف الفبا و سطوح بسيار ابتدايي شروع شده و كم كم مطالب به نسبت پيشرفت شما بيشتر ميشوند ميتوانيد به نسبت سطح دانش خود از درس موردنظرتان شروع به ياگيري نماييد.

 

* من یک مشکلی دارم وآن اینست که از یک فیلم به زبان اصلی فقط کلماتی برای من ملموس و قابل فهم هستند که از قبل بانها اشنا شده ام. حتی کلماتی را که تا بحال نشنیده ام را نمیتوانم یکبار دیگر تلفظ کنم چه برسد به اینکه درک کنم. آیا این مسئله طبیعی است یا راهکاری برای من وجود دارد؟

اگر شما فيلمي را ميبينيد و از آن چيزي متوجه نميشويد معني اش اين است كه آن فيلم بايستي با تكرار هاي بيشتري و با سرعت كمتري پخش شود طبيعي است كه نبايد هم متوجه شويد در ضمن توجه داشته باشيد ديدن فيلم با هدف يادگيري با ديدن فيلم براي سرگرمي كمي فرق دارد اصلا جاي نگراني نيست

همه سوالات اينچنيني و نحوه استفاده درست از فيلمها در جهت يادگيري آموزش داده شده است اگر بسته آموزشي را هم نميخواهيد تهيه كنيد. ميتوانيد فايلهاي صوتي رايگاني كه در سايت براي عموم قرار داده ايم گوش كنيد بدون شك مفيد خواهد بود در ضمن براي كلمات جديد طبيعي است كه بايستي به ديكشنري مراجعه كنيد و امري مبرهن و اجتناب نا پذير است.

 

* آیا تضمینی در یادگیری با این بسته آموزشی وجود دارد؟ راستش را بخواهید از کلاس رفتن و نتیجه نگرفتن خسته شده ام.

بی پرده و صادقانه باید گفت: تا زمانی که خود زبان آموز نخواهد که بیاموزد بزرگترین اساتید دنیا هم نمیتوانند به او کمک کنند/ موفقیت انبوهی از زبان آموز استفاده کننده از بسته ی آموزشی گواه موثر بودن و نتیجه ی عالی است.