کمال گرایی در یادگیری زبان

یکی از اشتباهات و یکی از مشکلات بسیار جدی و مهمی که زبان‌آموزان با آن رو به رو هستند این است که  خیلی از زبان‌آموزان به دنبال کمال‌گرایی هستند.کمال‌گرایی یکی از ویژگی‌هایی است که ممکن است هر شخصی آن را داشته باشد و به دنبال کمال‌گرایی باشد. اما بحث کمال‌گرایی در یادگیری زبان، دقیقا موضوعی است که باعث می‌شود شما دچار مشکل شوید و از هدف اصلیتان جا بمانید. پروسه‌ی یادگیری زبان در یک کودک نگاه کنید.
آیا یک کودک به دنبال این است که سطح یادگیری‌اش به کمال کامل برسد؟ به پانزده‌سالگی و بیست‌سالگی برسد، بعد شروع به صحبت کند؟ طبیعتا نه! اگر دنبال این باشید که در یک زمانی در یک آینده‌ی دور به 
n لغت مسلط شوید و بتوانید صحبت کنید، طبیعتا این اتفاق نخواهد افتاد. چرا که زمانی که شما فقط به دنبال این باشید که تنها به عنوان ورودی مطالبی را بپذیرید، دنبال این باشید لغت حفظ کنید، با جعبه‌ی لایتنر، راه‌های کد گذاری هزاران لغت را یاد بگیرید. آیا واقعا تا زمانی که از این لغات استفاده نکنید این موارد به دردی خواهد خورد؟ دقیقا با این کار شما فنر دانشتان را فشرده می‌کنید اما هرگز آن را رها نمی‌کنید که خروجی داشته باشید و از آن داده‌هایی که شما دارید استفاده شود تا در ذهن شما این اطلاعات آدرس‌دهی شود و شما بتوانید در موقع لزوم خیلی سریع از آن‌ها استفاده کنید.

 

پس کمال‌گرایی  را در یادگیری، به خصوص یادگیری زبان را کنار بگذارید. اگر شما به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید، زمانی که به دنبال کمال‌گرایی باشید، بدون شک مغز شما استاپ خواهد کرد و شما نمی‌توانید صحبت کنید. می‌توانید از کسانی که سفر داشته‌اند بپرسید. همینطور موضوع بسیار مهمی که باید درنظر داشته باشید و در فایل‌های صوتی گذشته هم به اشاره شد، شما به همان اندازه که ورودی دارید، لغت، عبارت و جمله می‌خوانید، فایل شنیداری گوش می‌دهید و یا فیلم می‌بینید، سعی کنید به همان مقدار  یا حداقل نصف خروجی داشته باشید. اجازه ‌دهید عضلات دهان و زبان، عضلات صورتتان برای بیان آن عبارت‌ها و برای بیان آن جملات آماده باشد و آمادگی کامل برای بیان آن خروجی را داشته باشد که در زمان لزوم اگر نیاز باشد شما صحبت کنید، به یکباره گل سیستم بدن شما هنگ نکند و قادر باشید که آن خروجی را داشته باشید.

1- سعی کنید به اندازه‌ی یادگیری خروجی داشته باشید.

2- بحث کمال‌گراییتان را در یادگیری زبان؛ کاملا جدا بگذارید.

شما یک زبان‌آموز هستید، طبیعتا غیر انگلیسی زبان هستید و کسی که  Native است، متوجه این موضوع خواهد شد، حتی اگر شما با یک لهجه به خوبی صحبت کنید. پس لزومی ندارد که به دنبال کمال‌گرایی در این زمینه باشید. و همان اندازه دانشی که دارید استفاده کنید.خروجی داشته باشید.

موفقیت با سیستم یادگیری هوشمند کامل می شود

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید