انواع دیکشنری

دیکشنری انگلیسی به فارسی یا دیکشنری انگلیسی به انگلیسی

اغلب افراد به یک دیکشنری دو زبانه مثل انگلیسی به فارسی فکر می‌کنند. اما بد نیست که بدانید که بهترین دیکشنری برای زبان آموزان، دیکشنری تک زبانه یا انگلیسی به انگلیسی است. البته منظور این نیست که نباید از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده کنید. بلکه منظور ما این است که تاکید اصلی شما باید روی دیکشنری تک زبانه یا انگلیسی به انگلیسی باشد. یکی از دلایلی که شما باید به استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی باشد این است که این روش فراگیری باعث می‌شود که شما انگلیسی را انگلیسی یاد بگیرید و قسمتی از مغز شما که مسئولیت پردازش زبان انگلیسی و دانسته‌های شما به انگلیسی را به عهده دارد، فعالیت بیشتری داشته باشد و طبیعتاً در آینده شما را بهتر کمک کند.

ویژگی‌های دیکشنری انگلیسی به انگلیسی

در یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی کلمات ترجمه نشده‌اند. بلکه به زبان انگلیسی توضیح داده شده‌اند. بنابراین استفاده منظم از این نوع دیکشنری‌ها باعث می‌شود که به طور خودکار گرامر و لغات را به خاطر بسپارید. این نوع دیکشنری‌ها فایده دیگری هم برای شما دارند و آن این است که هنگامی که یک لغت را در دیکشنری جستجو می‌کنید، ممکن است با کلمات تازه تری هم مواجهه شوید و بدین ترتیب در یک زمان، چند لغت را فرا می‌گیرید. به طور کلی یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی مناسب باید اطلاعات زیر را به شما برساند:

1) توضیح معنی هر لغت به انگلیسی.

2) تلفظ صحیح لغت از طریق علائم فونتیک، ترجیحاً با روش IPA

3) نوع کلمه از لحاظ صفت، فعل، قید یا اسم بودن آن کلمه.

4) ویژگی‌های دستوری یا گرامری مثل قسمت‌های دوم و سوم فعل، قابل شمارش و یا غیرقابل شمارش بودن یک اسم و غیره.

5) ترتیب قرارگیری لغات مثل do homework و نه make homework.

6) جملات مثال زده شده برای هر لغت.

7) کلمات هم معنی و متضاد. حداقل برای بعضی از لغات این کلمات هم معنی و متضاد را داشته باشد.

 

یک دیکشنری خوب علاوه بر اطلاعات لازم در مورد لغات، باید از ویژگی‌های دیگری هم برخوردار باشد:

1) توضیح معنی هر لغت، باید نحوه به کار بردن هر لغت را هم بیان کند. به طور کلی تعاریف طولانی بهتر هستند. چون اطلاعات بیشتری را به شما انتقال می‌دهند.

2) ترجیحاً هر دو تلفظ آمریکایی و بریتانیایی را یادبگیرید.

3) متداول ترین اصطلاحات و افعال چند قسمتی را مطالعه کنید.

4) بهتر است که در یک دیکشنری از تصاویر نیز استفاده شده باشد. گاهی یک تصویر را می‌توانید بهتر از یک تعریف درک کنید و به خاطر بسپارید.

 

به کارگیری الفبای فونتیک و تلفظ صحیح

معمولاً در همه دیکشنری یک یا دو صفحه در ابتدای دیکشنری اختصاص به الفبای فونتیک طبق الفبای IPA، International Phonetic Alphabet دارد. این استاندارد و این الفبای بین‌المللی فونتیک را بخوانید تا بتوانید همزمان با مرور یک لغت، تلفظ صحیح آن لغت را بخوبی فرا بگیرید. سعی کنید تا تلفظ صحیح را همان در ابتدای آشنایی با لغت فرا بگیرید تا همان تلفظ در ذهن شما شکل ببندد و بعدها نیازی نباشد که با صرف انرژی مضاعف و تکرارهای بسیار، اشتباهات گذشته و آنچه را که به اشتباه در ذهن شما نهادینه شده است را اصلاح کنید.

دیکشنری‌های کامپیوتری، الکترونیکی، موبایل و اینترنتی

امروزه با پیشرفت انسان و مواجهه با تکنولوژی، بسیاری از کارها آسان‌تر از قبل شده. امروزه با استفاده از کامپیوتر و موبایل یا mp3 player و دستگاه DVD و نرم‌افزارهای آموزشی، فیلم‌های آموزشی و هزاران منابع متنوع و گسترده دیگر، خودتان بدون نیاز به استاد و کلاس می‌توانید زبان تمرین کنید و پیش بروید. البته در تقابل همه این امکانات، انسان نیز رفاه طلب‌تر و به زبان ساده تنبل‌تر از گذشته شده است و با وجود اینکه این همه امکانات در اختیار دارد، از آنها به صورت مفید و موثر استفاده نمی‌کند.

کافیست دوره های ویژه های - الینا را تهیه کنید تا موارد اعلامی را یکجا داشته باشید.

یادگیری، با سیستم هوشمند های_الینا کامل می شود.

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید