برنامه ریزی مطالعه آموزش زبان

آیا برای برنامه ریزی مطالعه‌ی خود به کمک نیاز دارید؟ آیا بهبود زبان یکی از مصوبات شما برای سال جدید است؟ در این صورت، برنامه ریزی برای موفقیت شما حیاتی است. منظم بودن و برنامه ریزی برای آینده تفاوت بین موفقیت و شکست را ایجاد می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اهداف خود را حفظ کرده و با پیروی کردن از مراحل زیر زبان خود را بهبود ببخشید. با طی کردن این مراحل مسیر برنامه ریزی مطالعه‌ ی زبان انگلیسی را با موفقیت طی کنید.

 

مرحله 1: برنامه ریزی مطالعه‌ ی زبان انگلیسی را با یک معیار شروع کنید

قبل از شروع به تعیین اهداف، باید بدانید که در حال حاضر چقدر خوب هستید. موثرترین راه برای انجام این کار تست کردن است. مثلا می توانید از معلم آموزشگاه یا کلاس خصوصی زبان تان خود درخواست کنید تا نقاط قوت و ضعف شما را ارزیابی کنند. هنگامی که دانستید مهارت شما در چه مرحله ای است و در کدام بخش ها باید پیشرفت کنید، می توانید برنامه ریزی خود را شروع کنید.

 

مرحله 2: اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تعیین کنید

با فکر کردن به یک هدف بزرگ که می خواهید تا پایان سال به آن برسید، شروع کنید. این ممکن است چیزی مانند قبولی در امتحان انگلیسی یا برقراری ارتباط موثر با همکاران انگلیسی زبان باشد. هنگامی که در مورد این هدف تصمیم گرفتید، آن را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید. این اهداف کوتاه مدت شماست که می توانید برای اطمینان از ادامه مسیر خود به ماه های مختلف سال اختصاص دهید.

داشتن اهداف کوچک و کوچک تر، حس رسیدن به آنها را در شما ایجاد می کند و انگیزه ی بیشتری برای مطالعه در شما به وجود می آورد. هدف بزرگ تان به شما کمک می کند مطمئن شوید که مطالعات شما با دلایل اصلی یادگیری زبان انگلیسی مرتبط است.

 

مرحله 3: تصمیم بگیرید که چگونه موفقیت‌تان را ارزیابی خواهید کرد

روش های مختلفی برای سنجش موفقیت وجود دارد. ممکن است بخواهید به طور منظم تست دهید یا از معلم خود بخواهید که میزان پیشرفت تان را ارزیابی کند. اگر به معلمی دسترسی ندارید، می توانید اهداف خود را به صورت جملاتی با شروع “من می توانم” بنویسید، سپس در صورت دستیابی به آن اهداف هر کدام را تیک بزنید. به عنوان مثال “من می توانم از زمان حال کامل برای صحبت در مورد اقداماتی که اخیرا اتفاق افتاده اند صحبت کنم.” یا “من می توانم از واژگان انگلیسی مناسب برای یک قرارملاقات کاری استفاده کنم”.

تصمیم گیری در مورد معیار سنجش موفقیت به شما کمک می کند تا در طول سال تمرکز و انگیزه خود را حفظ کنید. همچنین به شما کمک می کند تا موثرترین روشهای مطالعه را برای خود بیابید.

 

مرحله چهارم: در راه برنامه ریزی مطالعه‌ ی زبان انگلیسی برای خود جوایزی را تعیین کنید

پاداش دادن راهی عالی برای کمک به شما در حفظ انگیزه برای کل سال است. این قسمت را در برنامه خود قرار دهید تا بتوانید چشم به راه آنها باشید. نیازی نیست که پاداش ها زیاد باشند اما باید متناسب با دشواری اهداف شما باشد. اگر یک هدف چالش برانگیزتر از اهداف دیگر است، پاداش را بزرگ تر کنید. اطمینان حاصل کنید که پاداش های شما به اقدامات موفقیت آمیز متصل است و صادقانه به یاد داشته باشید – فقط در صورت دستیابی به هدف ، پاداش را بگیرید.

 

مرحله 5: پیروزی های سریع را در اولویت قرار دهید

رسیدن به یک هدف احساس بسیار خوبی دارد، بنابراین مطمئن شوید که اهداف اولیه مواردی هستند که از رسیدن به آنها اطمینان دارید. شروع به روش مثبت به شما انگیزه داده و در شکل گیری عادات مثبت مطالعه کمک می کند.

 

مرحله 6: همان طور که پیش می روید اهداف کوتاه مدت‌تان را تنظیم کنید

حتی بهترین برنامه ها نیز همیشه عالی نیستند. اگر متوجه شدید که اهداف کوتاه مدت شما واقع بینانه نیستند، آنها را تغییر داده و قابل دستیابی کنید. این ممکن است به معنای تعیین انتظاراتی پایین تر از هدف نهایی شما برای پایان سال باشد اما بهتر است به یک هدف کمی پایین تر از هدف والای خود برسید تا اینکه به چیزی نرسید.

 

اگر در مقطعی از سال مطالعات شما قطع شد یا احساس می کنید اهدافتان خیلی قابل دسترس هستند آنها را کمی چالش برانگیزتر کنید تا بتوانید به اهداف طولانی مدت خود برسید یا حتی از آنها فراتر بروید.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید