یادگیری زبان انگلیسی به زبان فارسی

یکی از اشتباهات بسیار رایج که در کشور ما زبان آموزان دچار آن می‌شود این است که شما سعی کنید انگلیسی را به فارسی یاد بگیرید که این کاملاً یک پروسه اشتباه است. زمانی که شما یک زبان یاد می‌گیرید، قسمت جدیدی در مغز شما برای تجزیه و تحلیل و صحبت کردن به آن زبان به وجود می‌آید. همچنین شخصیت جدید انگلیسی زبان شما هم شکل می‌گیرد. در ابتدا آن قسمت جدید در مغز و آن شخصیت جدید، مثل یک نوزاد می‌ماند. خوب مجسم کنید. حرکات و رفتار و سیستم یک نوزاد را در ذهنتان بررسی کنید. اینجاست که من همیشه به زبان آموزان و می‌گویم بعضی وقت ها در ذهن داشته باشید و ببینید شخصیت انگلیسی زبانتان چند ساله است؟

البته بعضی وقت ها هم بد نیست فکر کنید ببینید شخصیت فارسی زبان شما چند ساله است. شخصیت انگلیسی‌زبان شما تنها با تمرین و ممارست و تجزیه و تحلیل است که رشد پیدا می‌کند و به مرور می‌تواند با ادبیات بهتر حرف بزند و مهارت پیدا کند و در یک کلام شخصیت شکل پیدا کند و صیقل پیدا کند و بزرگ شود که سامانه های الینا را مطابق این اصول و تئوری های زبانی ایجاد نموده ایم.از این روست که می‌گویند یادگیری یک زبان جدید، یک دنیای جدید است و واقعا هم همینطور است. یک نکته ای که لازم است بسیار به آن توجه داشته باشید و دچار این اشتباه نشوید این است که پروسه یادگیری انگلیسی به فارسی را کنار بگذارید. پروسه‌ای که در یادگیری انگلیسی به فارسی و تجزیه و تحلیل فارسی اتفاق می‌افتد اجازه دهید که یک توضیحی برای شما بدهم. فرض کنید متنی را مطالعه میکنید یا یک مکالمه را از یک نفر شنیدید و می‌خواهید جواب دهید و یا هر چیز. پروسه کذایی و اشتباهی که اتفاق می‌افتد این شکلی است که شما در ابتدا آن مطلب را به عنوان ورودی می‌پذیرید. شروع می‌کنید به ترجمه واژه به واژه یا جمله به جمله آن ورودی در مغزتان به فارسی. بماند که دچار اشتباهات انتقال زبانی می‌شوید، دچار تجزیه و تحلیل اشتباه می‌شوید، ترجمه اشتباه می‌شوید.

 

اینها به کنار؛ در حقیقت یک خروجی خواهد داشت حاصل این تجزیه و تحلیل و ترجمه، می‌شود یک جمله فارسی که شما آن مطلب را در ذهن خودتان ترجمه کردید. حال اینکه درست است یا درست نیست به کنار و حالا می‌خواهید به فارسی آن جمله را تجزیه و تحلیل کنید و متوجه شوید که طرف چه گفته است. وقتی که این پروسه اتفاق افتاد، باید در ازای آن ورودی یا یک جوابی تهیه کنید، ارائه دهید، و یا اینکه آن را در ذهن خودتان به صورت فارسی ذخیره کنید و نگه دارید. اگر بخواهید ذخیره کنید، طبیعتاً آن جمله را به فارسی ذخیره کردید و در حقیقت حرکت مثبتی در جهت یادگیری انگلیسی انجام ندادید. وقتی که بخواهید پاسخ بدهید مصیبت شروع می‌شود. شما می‌خواهید که آن جمله‌ای که فارسی متوجه شدید را تبدیل کنید به انگلیسی و جواب دهید. با توجه به دانشی که از انگلیسی دارید، شروع می‌کنید به ترجمه و تجزیه و تحلیل مجدد آن چیزی که فهمیدید به انگلیسی.

حالا اینجا یک سری مشکلات انتقال زبانی و اشتباهات و دامنه لغاتتان کم است، اینها به کنار. در نهایت با کلی فشار به ذهنتان و به سختی یک جمله به فارسی تهیه می‌کنید تا ارائه دهید. با توجه به اینکه تا الان سعی می‌کردید انگلیسی را فارسی یاد بگیرید و خیلی تمرین روی بیان و ادای کلمات و جملات ندارید، عضلات دهان و زبان شما توانمندی لازم برای بیان را ندارند و بیان آن جمله خیلی سخت است. تپق میزنید، نمی توانید بیان کنید و مسائل دیگر. دوست مهربان من، کلاً این پروسه از ابتدا باطل است. حال شما حالتی را در نظر بگیرید که یک ورودی را به عنوان انگلیسی می‌پذیرید، انگلیسی در موردش فکر می‌کنید، تجزیه و تحلیل می‌کنید و پاسخ می‌دهید.

این پروسه، پروسه ای است که باعث می‌شود شخصیت انگلیسی زبان شما و قسمت جدید ایجاد شده انگلیسی زبان مغز شما رشد کند، شخصیت پیدا کند، و توانمندتر باشد. یک نکته بسیار مهم که فراگیری انگلیسی به فارسی باعث می‌شود که این قسمت جدید در مغز شما هرگز شکل نگیرد و رشد نکند و اگر هم شکل بگیرد مثل یک کودک عقب مانده هرگز به آن رشد واقعی خودش نرسد. یکی از ایرادات اساسی که بر سیستم آموزش رایج انگلیسی در کشورمان وارد است، همین است که باعث نمی شود این قسمت‌های جدید انگلیسی زبان مغز شما شکل بگیرد و رشد کند. زبان آموزان و دانش آموزان و دانشجویان همیشه سعی می‌کنند انگلیسی یا هر زبانی را به فارسی یاد بگیرند و این یک اشتباه فاحش و یک آفت بزرگ در فراگیری انگلیسی و یا هر زبان دیگری است. اجازه دهید قسمت انگلیسی زبان مغز شما و شخصیت انگلیسی زبان شما شکل بگیرد و رشد کند و توانمند شود. انگلیسی را انگلیسی گوش کنید و انگلیسی تجزیه و تحلیل کنید و انگلیسی جواب دهید.

البته شاید در ابتدای راه به دلیل اینکه تا به حال به بیراهه رفتیم و ممکن است دامنه لغاتمان کم باشد و دلایل دیگر، این پروسه کمی اذیتمان کند. ولی با کمی سعی و ممارست جواب می‌دهد. همراهان مهربان، تکنیک هایی که برای شما بیان می‌شود به صورت خلاصه در اینجا و به صورت بسیار مفصل همراه با توضیحات کامل در سیستم یادگیری هوشمند های-الینا، حاصل سال ها تحقیق و مشاوره و بررسی روش‌های عالی و آزمایش شده و نتیجه گرفته شده بر روی بسیاری از زبان آموزان در سطح کشور است به صور عملی و کاربردی پیاده نموده ایم. شک نکنید اگر شما بخواهید کمی روش‌های گذشته را اصلاح کنید و با بهترین تکنیک ها پیش بروید، بدون شک پیروز خواهید بود.

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید