لهجه بریتانیایی یا آمریکایی

تا چند سال پیش موضوع انتخاب لهجه بسیار مهم بود، اما با گسترش زبان انگلیسی در سراسر دنیا و افزایش جمعیتی که انگلیسی می‌دانند در کشور‌های مختلف با لهجه‌های مختلف، باعث شد کمی از این اهمیت کاسته شود. انگلیسی زبان علم است و در حدود دو میلیارد نفر از جمعیت ایران، انگلیسی می‌دانند، امروزه کمتر اهمیت دارد که شما با چه لهجه‌ای صحبت کنید. یک بریتانیایی لهجه‌ی امریکایی را می‌فهمد و یک امریکایی لهجه‌ی استرالیایی را متوجه می‌شود و حتی لهجه‌های افریقایی، عربی ؛ هندی، آسیای شرق دور  همه قابل فهم هستند.

 

مهم‌تر از لهجه این است که شما انگلیسی را بدون اشکال صحبت کنید و اگر مایل به کاربردن لهجه‌ خاص بین لهجه‌های امریکایی، انگلیسی و استرالیایی هستید، در تلفظ لغاتتان بهتر است که از یک لهجه استفاده کنید. هر لهجه، که انتخاب می‌کنید، چه امریکایی و چه بریتانیایی و چه استرالیایی باید اطلاعاتی در مورد لهجه‌ی دوم و سوم داشته باشید.

فرض کنید می‌خواهید به بریتانیایی اصیل صحبت کنید و اصلا  دوست ندارید لهجه‌ی امریکایی داشته باشید، اما سوال  اینجاست که ایا باید به تلفظ امریکایی که در فرهنگ لغت اشاره شده است، توجه کنیم یا نه؟ باید به منظور درک هر دو لهجه در تلفظ کلمات در هر دو حالت توجه کنید.علت این موضوع این است که هر دو لهجه به صورتی بسیار گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. حتی اگر تصور کنید من صرفا می‌خواهم بریتانیایی یاد بگیرم،باید بدانید که دانستن لهجه‌ی امریکایی به شما کمک می‌کند تا آنچه امریکایی زبان‌ها می‌گویند، راحت‌تر درک کنید. هر لهجه‌ای که انتخاب می‌کنید، چه امریکایی، چه بریتانیایی و چه استرالیایی، باید اطلاعاتی در خصوص لهجه‌ی دوم و سوم داشته باشیم. دوم اینکه شما باید به تفاوت‌های موجود میان لهجه‌های متفاوت واقف باشید. به این دلیل که شما در فرایند یادگیری زبان، کلماتی را از هر دو لهجه، فراخواهید گرفت.

برای مثال شما امروز در یک شبکه‌ی امریکایی زبان، واژه‌ی جدید می‌شنوید و فکر می‌کنید که تلفظ این کلمه در لهجه‌ی بریتانیایی باید مثل همین تلفظ امریکایی باشد، اما شما با اینکار حس حدس زدن بدون پایه‌ی علمی را در خودتان تقویت کرده‌اید و یقینا بعد از این روش،  مدتی نه تنها برای چک کردن تلفظ کلمات به فرهنگ لغت مراجعه نمی‌کنید، بلکه دچار اشتباهات تلفظی زیادی می‌شوید. هر کدام از لهجه‌ها که به نظر شما جذاب‌تر و جالب‌تر است را می‌توانید انتخاب کنید. اما دقت کنید که در خلال صحبت‌کردن بین لهجه‌های مختلف سوئیچ نکنید و بین صحبت کردن، از یک لهجه به صورت مستمر استفاده کنید.

یادگیری زبان، با سیستم هوشمند و تعاملی های-الینا کامل می شود.

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید