امتیاز بخش نوشتن در آزمون آیلتس آکادمیک چگونه محاسبه می­شود

امتیاز بخش نوشتن در آزمون آیلتس آکادمیک چگونه محاسبه می­شود

امتیاز بخش نوشتن در آزمون آیلتس آکادمیک چگونه محاسبه می­شود؟

هر دو قسمت از بخش ارزیابی مهارت نوشتاری به طور مستقل ارزیابی می­شود. ارزیابی بخش دوم نسبت به بخش اول ۱ وزن بیشتری در نمره­دهی دارد. پاسخ­ها توسط متخصصان و استادان آیلتس ارزیابی می­شوند. همه کارمندان آزمون آیلتس به صورت کاملا حرفه­ای آموزش دیده­اند و مدارک مربوط به تدریس، طراحی و نمره­دهی آزمون را در اختیار دارند همچنین استادان آزمون آیلتس توسط شورای انگلیس یا IDP: IELTS استرالیا تأیید می­شوند.

امتیازات این بخش به صورت یک نمره­ای و نیم نمره­ای می­باشند. البته در انتها نمره کلی بخش ارزیابی مهارت نوشتاری از ۹ محاسبه می­شود. پارامترهایی که در نمره­دهی هر دو بخش نوشتاری اهمیت دارند عبارتند از:

  • مرتبط بودن متن با سوال مطرح شده
  • همگرایی و همبستگی متن
  • دایره لغت گسترده
  • دقت گرامری

در زیر هر یک از این پارامترها را برای درک بهتر به صورت جداگانه برای شما عزیزان توضیح داده­ایم:

مرتبط بودن متن با سوال طراحی شده

با رعایت این مورد شما نشان می­دهید که درک صحیحی از سوال داشته­اید و توانسته­اید پاسخ مناسب و دقیقی را بنویسید. شما این کار را باید با استفاده از حداقل ۱۵۰ کلمه در بخش اول و ۲۵۰ کلمه در بخش دوم انجام دهید. پاسخ دادن به بخش ارزیابی مهارت نوشتاری در آزمون آیلتس آکادمیک بخش ۱ دارای ورودی مشخص و خروجی قابل پیش بینی است. در اصل یک کار انتقال اطلاعات است که به محتوای واقعی یک نمودار ورودی مربوط می­شود و نه به توضیحات سوداگرانه که در خارج از داده­های داده شده قرار دارند. همچنین در بخش دوم ارزیابی مهارت نوشتاری آزمون آیلتس آکادمیک باید اشاره مستقیم به سوال مطرح شده داشته باشید و سپس بدون پرداختن به هیچ حاشیه­ای جواب خود را مستقیما و به طور صریح بیان کنید و در ادامه آن را  توضیح دهید.

همگرایی و همبستگی

رعایت همگرایی و همبستگی در نوشتن متن مربوط به وضوح و تسلط کلی شما به موضوع است: چگونگی سازماندهی و پیوند دادن اطلاعات، ایده­ها و زبان در این بخش حائز اهمیت هستند. اگر همبستگی در متن را به خوبی رعایت کنید در واقع تسلط کلی خود به موضوع مطرح شده را نشان داده­اید.

 

دایره لغت گسترده

قدرت تسلط شما به یک زبان زمانی مشخص می­شود که بتوانید از لغات متفاوت و گسترده­ای استفاده کنید. لذا در بخش ارزیابی مهارت نوشتاری استفاده کردن از لغات متنوع و گسترده باعث بالا رفتن امتیاز شما در این بخش می­شود. سعی کنید به جای تکرار یک کلمه از مترادف­های آن در طول متن خود استفاده کنید.

دقت گرامری

این به دامنه و استفاده دقیق از دستور زبان که در جمله نگارش آنها آشکار است اشاره دارد. هر چه در این بخش از قواعد پیشرفته­تری استفاده کنید و به جای جملات ساده از جملات پیچیده­ای استفاده کنید مهارت بالای شما را نشان می­دهد و باعث می­شود تا نمره بالایی را در این قسمت کسب کنید.

امتیاز بخش نوشتن در آزمون آیلتس آکادمیک چگونه محاسبه می­شود

شاید دوست داشته باشید زیاد بخوانید: